"Кто смолоду не был социалистом, в старости будет мерзавцем"  

SOSIALIST GENCLER KLUBU  

Cume Axsami, 28.03.2024, 20:02
Sizi salamlayiriq Qonaq | RSS Ana sehife| Menim Profilim | Qeydiyyat| CIXIS | GIRIS
                                      www.sistemi.yix.org
[Yeni Postlar· Uzvler· Qaydalar· Axtaris· RSS]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Anarxist  
SOL Forum » Inqilab ve Sosializm » Meqaleler - Статьи » agabala (ureyimle bacarmiram neyneyim)
agabala
doctorravik Tarix: Cume Axsami, 15.05.2008, 11:58 | Post # 1
HoldenKoldfild
Qrup: Admin
Status: Offline
“uzun iller xalqa gosterdiyi xidmetlerin muqabilinde daha cox istirahete, saglamliginin qeydine qalmaga menevi haqqi catan Heyder Eliyev bu agir gunlerde ona unvanlanmish coxsayli muracietlere bigane yanasha bilmedi ve bir agsaqqal, tecrubeli dovlet xadimi kimi aidiyyati qurumlara lazimi meslehetlerini vermeye hazir oldugunu bildirdi. Lakin xalqin fikri deyishmez, qerari qeti idi. Hami bir nefer kimi Heyder Eliyevden hakimiyyete gelmeyi, dovlete rehberik, xalqa liderlik etmeyi teleb edirdi.”
Agayev Agabala Musa oglu, Topcubashov adina elmi cerraiyye merkezi—cerrahi endokrinoloq shobesinde hekim
Hakimiyyet ve gelecek qezeti, 10 may 2008-ci il
Bir neferi o dunyada cehenneme gonderirler. Cehenneme gelen kimi ona bir tepik vururlar, gedib dushur qir qazaninin ichine. Azerbaycanli olmadigina gore etiraz etmeye ozunde guc tapir ve son sozlerini qishqirir: “—bele edirsiz ki bura hec kim gelmek istemir de…”
Bele yazirsiz ki adam soyur de. Bu yazini yazani nece soymeyesen.
Meselcun, bu yazida qeyri adi bir shey yoxdu. Ortabab yaltaqliq numunesidir, 10 may erefesinde olan milyonlarla iyrenc yaltaqliqdan biridir. Amma herdenbir ozumu meselen, bu endokrinoloq--- hekimin yerine qoyuram ve bu yazidan ona ne xeyir geleceyini dushunurem. Eger o bu yazini yazmasaydi ne olacaqdi? Ishden cixaracaqdilar? Elbette ki yox. Hele ki o dereceye gelib catmamishiq, duzdur yaxinlasiriq, amma hele ki catmamishiq. Biz hele inkishafdayiq ve bunun da vaxti catacaq. Demeli yazmasaydi hec ne itirmeyecekdi. Bes yazib ne qazandi? Yene de hec ne qazanmadi, cunki azerbaycanda milyonlarla Agabala var ve her bir Agabala da yaltaqlanir. Azerbaycanda karyera qurmaq ve pul qazanmaq ucun yaltaqlanmaq shertlerden biridir amma esas shert deyil. Demeli Agabala (lap adamin yadina meshhur Agabala Caykovski mahnisi dushur—goresen bu adam arvadini da yanina salib kuceden kecende ve Agabala Caykovski, arvadi moskovski sozlerini eshidende ne hissler kecirirmis) ) bu yaziyla hec ne qazanmadi. Bes onda Agabalani yaltaqlanmaga mecbur eden sebeb ne idi?
Cavabi bilirem, amma yazsam yene soyush dolu mailer oxumali oacagam, ona gore de sizin variantinizi eshitmek isterdim.
P.S. bu gunlerde hemin xestexanaya gedib uzaqdan uzaga Agabala Musa oglu Agayaevin sifetine baxacagam. Duzdur, her gun Agabalalari gorurem, amma yene de…. Mazoxizmdi de. Bir mahnida oldugu kimi---- Ureyimle bacarmiram, neyneyim

atiram ish gucumu
qollarinda mest oluram

amy Tarix: Cume Axsami, 15.05.2008, 21:06 | Post # 2
Member
Qrup: Свой юзер
agabalanin basqa problemi var idi...

Homo homini lupus est!

nirvana Tarix: Cume, 16.05.2008, 14:13 | Post # 3
GRUNGE
Qrup: Свой юзер
Milletimiz texnologiya, medeniyyet cehetden geride qalsada yaltaqliq meselesinde cox inkisaf edib, hetta butun gunu lag eledikleri ermeni qonsularini da cox cox arzxada qoyublar , umumiyyetle bizim xalqin 2 hobbisi var , qiybet ve yaltaqliq, qiybeti esasen qadinlar edir, kisilerde pluralizm pozulmasin deye yaltaqliqla mesguldur, Agabala da bele kisilerden biridir, burda teeccublenmeli bir sey yoxdur, biz bele seylere oyresmisik

P.S ravik , agabala yarasiqli kisi olsa uzaqdan seklini cekib getirersen bizde baxariq biggrin

Добавлено (16.05.2008, 14:13)
---------------------------------------------
Agabala kimilere bu forumda bu boyda yazi serf edilirse , onda gerek Agabalalari bextiyar sanasan biggrin

İnsanlar işkencelerle öldürülürken bir sevgili için ağlamaya değmez...

Kenan777 Tarix: Cersenbe, 17.11.2010, 21:19 | Post # 4
Forum Guest
Qrup: Validating
Hormetli oxucular bu saytda gorkemli Azerbaycanda ve dunyada en guclu en savadli el arasinda "QIZIL BARMAQ" leqebi ile taninan ve ABS-da Qizil eller diplomuna layiq gorulen Agayev Agabala Musa oglu haqqinda bu yazilari oxudugum zaman goz yaslarimi saxlaya bilmedim.Size basima gelen bir hadiseni danisacam.Men ali tehsilli oldugum halda ishsizem.Imkanimda elede yoxdur.Uzun muddet bogulmalardan eziyyet cekirdim.Cekimide cox itirmisdim.Muxtelif hekimlere muraciet etdim amma hamisi menden emeliyyat olunmagim olunmagim ucun boyuk meblegde pul istediler ve menim zobumun bed xasseli olduguna subhe var dediler.Bir dostum mene bu hekimi mehz AGAYEV AGABALANIN yanina getmeyi meslehet gordu.Ve soyledi ki ona kasiblarin atasi deyirler.Sene komek etse o edecek.Ekspermental klinikaya yollandim qapida coxlu ona dua eden xesteler vardi.Men iceri daxil oldum.meni xos qarsiladi.Bogazima eli ile baxaraq emeliyyat olunmalisan dedi hem de tecili.Mense ona doktor belke derman yazasiniz imkanim yoxdur dedim.O ise mene pulu problem etme men seni sagaldacam dedi.Emeliyyat olundum doktor meni bed xasseli sisden azad etdi.Menim kimi minlerle xeste doktordan temennasiz sefa tapib.ve bu yaxinlarda muayineye getdiyimde doktorun vefat etdiyini oyrendim.Cox agladim ve inanin AZERBAYCANA boyuk itki bas verdi.Kas ki men omrumu hekimime vererdim.Meni heyata qaytardi ozu vaxtsiz getdi.

бородин Tarix: Bazar, 01.04.2012, 01:41 | Post # 5
Forum Guest
Подобные сайты не дают нужной информации. Мы также пробовали для игры вормикс в контакте скачить коды с сайта http://vormiksvkontakte.narod2.ru тута коды на вормикс, как говорилось, мол на оружие, на рубины, разные читы и баги. Но на деле - ничего не смогли выдать.
По-этому лучше самому всё делать, а не искать халявы бесплатной.

Форум у вас хороший! Надеюсь, его посетители, как и я, сами прокачивают игры, если увлекаются.

RiddicK Tarix: Bazar, 01.04.2012, 17:58 | Post # 6
Forum Guest
Понравился ваш форум. Хочу в ближайшее время тоже сделать такой сайт.
Сегодня наткнулись в интернете на интересное предложение по подбору причёсок онлайн http://pricheskaonline.narod.ru без регистреции обещают подобрать подходящую причёску. Кто - нибудь пробовал воспользоваться подобными услугами и подобрать причёску? Будем благодарны за совет или адрес сайта, на котором можно подобрать подходящую причёску онлайн.
Немного не в тему пишу, но не найти мне подходящего раздела, не ругайте пожалуйста!

SOL Forum » Inqilab ve Sosializm » Meqaleler - Статьи » agabala (ureyimle bacarmiram neyneyim)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Sosialist Gencler Klubu © 2024