"Кто смолоду не был социалистом, в старости будет мерзавцем"  

SOSIALIST GENCLER KLUBU  

Cume, 19.04.2024, 17:56
Sizi salamlayiriq Qonaq | RSS Ana sehife| Menim Profilim | Qeydiyyat| CIXIS | GIRIS
                                      www.sistemi.yix.org
[Yeni Postlar· Uzvler· Qaydalar· Axtaris· RSS]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Isabelle  
SOL Forum » FELSEFE » Felsefe - Философия » Felsefi hekayeler
Felsefi hekayeler
NEOFEHLE Tarix: Cersenbe Axsami, 22.01.2008, 17:41 | Post # 1
COMANDANTE
Qrup: Admin
Status: Offline
HEQIQET HAQQINDA MIF

Qedim yunan efsanesine gore bir genc heqiqetin gozel oldugunu oyrenir ve onu axtarmaga baslayir. Gence deyirler ki, heqiqetin yerini bir agsaqqal var o bilir. Cavan agsaqqalin yanina gedir ve heqiqetin harda oldugunu, gozel olub olmadigini sorushur. Agsaqqal heqiqetin gozelliyine shubhe olmadigini, amma onu agtarmagin tehlukeli ve cetin oldugunu soyleyir. Butun bunlara baxmayaraq genc heqiqetin yerini qocadan oyrenir ve onu tapmaga yollanir. Uzun yoldan sonra cavan heqiqetin meskenine gelib cixir. Iceri girende cox eybecer bir mexluq gorur. Yaxinlashib ondan sorushur:
-Sen kimsen?
O cavab verir:
-Men heqiqetem.
Oglan deyir:
-Bes deyiller ki, sen cox gozelsen.
Heqiqet deyir:
-Sene yalan deyibler, amma indi heqiqeti oyrendin men gozel deyilem.
Cavan bir muddet fikirleshdikden sonra deyir:
-Orada, insanlarin arasinda hami ele bilir ki, sen gozelsen. Indi men ora qayidanda hami menden senin gozelliyin barede sorushacaq. Men onlara ne deyim? Heqiqeti deyim ki, sen eybecersen?
Heqiqet cavab verir:
-Yox! Sen onlara yalan de. De ki, heqiqet gozeldir.

FUCK THE SYSTEM!!!

ve ya

MAKE LOVE - NOT WAR!!!

www.sistemi.yix.org .

amy Tarix: Bazar, 27.01.2008, 21:30 | Post # 2
Member
Qrup: Свой юзер
Maraqlidir. tesekkurler neofehle.

Homo homini lupus est!

Lucifer Tarix: Bazar Ertesi, 28.01.2008, 14:14 | Post # 3
Qrup: Удаленные

Eshitdim ki hardasa 7 qerenfil varmish.Dillerde gezerdi bu hekaye.Efsane sandim evvel.Sonra axtardim.Sheherimin chilpaq asfaltlarinda gezdim.Parklari,baxchalari axtardim tapa bilmedim.Olmadi.Sonra olkeni gezmeye bashladim.Yene olmadi.7 qerenfil olkemde deyildi.Ailemle danishdim.Dunya seyahetine chixdim.Insan ayagi deymeyen yerleri gordum.En yuksek aglari ashdim.En derin dereleri ashdim.Olmadi.Umidsizliye qapiliq geri donmek istediyim an bir njeferi gordum.Ondan sorushum son umidimle 7 qerenfilin yerini.Bilmediyini dedi.Amma o qerenfilin yerini buralarda yashayan 1 ulema(alim) bilir dedi.Getim.Alimi tapdim.Niye geldiyimi bilmishdi.
Cavab verdi alim
Birinci qerenfil korpe ushaqlarin iniltilerinde
Ikinci qerenfil korpesini doydura biulmeyen ananin feryadinda
Uchuncu qerenfil Shehi babanin mezarinda
Dorduncu qerenfil bayraginin qan qirmizisinda
Beshinci qerenfil insanlarin sheref duygusunda
Altinci qerenfil kohne dostlarin ureyineki nifretde gizlidir.
Geriye donmush,qayidirdim.
Amma nedense bilinme dedi ulema.
YEDDINCI QERENFIL TANRIDA GIZLI QALDI.

Ms_Qala Tarix: Cume, 15.02.2008, 22:09 | Post # 4
Member
Qrup: Members
"Bir shehercik olur,o ele formada tikilmishdir ki,qulliveri xatirladirdi,insanlar ise onun icinde yashayan cirtdanlari.Bu sheherin sakinlerinden biri-balaca oglan boyukler terefinden ona deyilse de,"qulliverin'' movcudluguna inanmir.Mueyyen muddetden sonra oglan sheherden cixmali olur,qayidarkan sheheri uzaqdan,hundurden gorur ve inanir,sadece uzaqdan baxmaq yeterli olur..." (Q.Q.Cesterton)

"Yukselen men deyilem,alcalan divarlar..."

SOL Forum » FELSEFE » Felsefe - Философия » Felsefi hekayeler
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Sosialist Gencler Klubu © 2024