"Кто смолоду не был социалистом, в старости будет мерзавцем"  

SOSIALIST GENCLER KLUBU  

Cume, 26.04.2024, 04:16
Sizi salamlayiriq Qonaq | RSS Ana sehife| Menim Profilim | Qeydiyyat| CIXIS | GIRIS
                                      www.sistemi.yix.org
[Yeni Postlar· Uzvler· Qaydalar· Axtaris· RSS]
  • Страница 2 из 2
  • «
  • 1
  • 2
Модератор форума: NEOFEHLE  
SOL Forum » FELSEFE » Filosoflar - Философы » Xaqani H.
Xaqani H.
hIgHhOPes Tarix: Bazar Ertesi, 04.02.2008, 02:02 | Post # 16
Member
Qrup: Members
Status: Offline
Azerbaycanli olan yegane anarxist

Wild_Angel Tarix: Cersenbe Axsami, 05.02.2008, 12:52 | Post # 17
Member
Qrup: Moderators
http://xaqanihas.blogspot.com/

Bu blog Xaqani Hasa mexsusdur. Heyf ki az yazib.

http://az.wikipedia.org/wiki/Xaqani_Has

Bu link ise yarimchiq qalib.((((

I dont discriminate, I hate everyone!

niko Tarix: Cume Axsami, 28.02.2008, 03:07 | Post # 18
Member
Qrup: Свой юзер
Quote (Anarxist)
Amma indi bir vaxt onun ders dediyi telebelere baxanda ozumu ele pis hiss edirem ki...
O vaxtlar mene ele gelirdi ki, onu yalniz men anlayiram...

Xaqani H. menim de universitetde muellimim olub. Telebeliyimin orgazmini onun mene ders dediyi vaxtlari hesab edirem. Onun sayesinde bir cox insan yetisib. Onu ozume yegane heyat muellimi hesab edirem. Cunki meni heyatla mehz o tanis edib. Mene ise ele gelirdi ki, onu bizim potokda cox adam basa dusur. Amma o bizden ayrilandan sonra her sey aydin oldu. Indiye kimi ona sadiq qalan ve inaniram ki, duzgun anlayan iki nefer qaldi: Anarxist ve men. Yasasin Xaqani Has!!!

Wild Angel sag ol. Bu movzunu acdigina gore.

Shenbe Tarix: Cume Axsami, 28.02.2008, 03:26 | Post # 19
the Child of the Grave
Bir defe cox tek hiss edirdim ozumu. Yadima kuce kenarlarinda kesilen qoyunlar dushmushdu ve qonshum finlandiyalinin o menzereni gorub aglamasi. Yol yeriyirdim, amma cox narahat idim, hemishe bele veziyyetlerde ona zeng ederdim, tek olmadigimi hiss ederdim.
bu defe de ona zeng etdim, tel-u goturmedi. bir de vurdum, goturmedi, dersde idi, bilirdim, amma dayana bilmirdim, tek idim. Deyirler e "adam yere-goye sigmir", bu cur veziyyetdeydim. bir de zeng etdim, tel-u acdi, danisha bilmedim, agladim, "mellim, qoyunlari niye kuce kenarlarinda insanlarin gozu qarshisinda kesirler" dedim, "size ehtiyacimiz var" dedim, "bizi sadece siz anlaya bilersiz" dedim agladim, ne men, ne de o danisha bilmirdik. Cox narahat oldum, o da. Mene "aglama, sen hele bilmirsen ki, bizim gucumuz yalnizligimizdadir" dedi. Bir az danishdiq heqiqeten sakitledim, ve anladim ki, bu insan heqiqeten bizim Tanrimizdir, dushunen tek, yalniz insanlarin tanrisidir Xaqani Has.
Sonda kefimiz duzeldi, mene 2 kitab gondereceyini dedi, amma hele gondermeyib biggrin
Onu hedsiz cox isteyirem ve o insan derin tefekkuru, ensiklopedik biliyi ve insanliga sevgisi olan bir dahidir.

Elmar Huseynovun eziz xatiresine
http://almaqezeti.com/index.php?mod=view&id=1026

niko Tarix: Cume Axsami, 28.02.2008, 04:44 | Post # 20
Member
Qrup: Свой юзер
"Ne edirler etsinler size olan sevgimi enlleye bilmezler"- Xaqani muellim derslerinden birinde bize demisdi bu sozleri.

Добавлено (28.02.2008, 04:44)
---------------------------------------------
"Ne edirler etsinler size olan sevgimi engelleye bilmezler"- Xaqani muellim derslerinden birinde bize demisdi bu sozleri.

Wild_Angel Tarix: Cume Axsami, 06.03.2008, 12:27 | Post # 21
Member
Bu cur insani oz olkesinde 100 neferden 1-nin tanimamasi aci teessufdur. Onu tanimadan, sherlerini oxumadan Zelimxan Yaqubla qarshilashdirilib muqayise edilmesi isteyi ise faciedir!

I dont discriminate, I hate everyone!

doctorravik Tarix: Senbe, 13.09.2008, 11:15 | Post # 22
HoldenKoldfild
Qrup: Admin
onu zelimxan yaqubla muayise etmirler--cunki onlarin gozunde zelimxan yaqub dahidir

atiram ish gucumu
qollarinda mest oluram

SOL Forum » FELSEFE » Filosoflar - Философы » Xaqani H.
  • Страница 2 из 2
  • «
  • 1
  • 2
Поиск:

Sosialist Gencler Klubu © 2024