"Кто смолоду не был социалистом, в старости будет мерзавцем"  

SOSIALIST GENCLER KLUBU  

Cume, 29.03.2024, 02:47
Sizi salamlayiriq Qonaq | RSS Ana sehife| Menim Profilim | Qeydiyyat| CIXIS | GIRIS
                                      www.sistemi.yix.org
[Yeni Postlar· Uzvler· Qaydalar· Axtaris· RSS]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Shenbe  
SOL Forum » "REAL" ve "IRREAL DÜNYA" » Demir Barmaqliqlar » Mehbes Xatireleri (gelin o dunyadan danishaq!)
Mehbes Xatireleri
Shenbe Tarix: Cume Axsami, 07.02.2008, 03:30 | Post # 1
the Child of the Grave
Qrup: Moderators
Status: Offline
kimileri "turme" deyir, kimileri "mehbes" deyir, "prison" deyen de var. amma orda bir nece gun qalandan tutumush illerini orda kecirene qeder hami onu "o dunya" kimi qebul edir. gelin o dunyadan danishaq. o dunyadan danishaq ki, adileshsin gozumuzde "o dunya"

xatirlayanda hemishe bir hadise yadima dushur, hemishe, istisnasiz o hadiseni xatirlayiram "hebs" deyende...bir defe Bayila aparirdilar meni, Baki Bulvarinin yaxinligindan kecirdik. Bakida en az oldugum yerlerden biri Bulvardir, xoshlamirdim orani. Ordan kecende mashinin penceresinden Bulvara baxirdim, ve hiss edirdim ki, bashqa vaxtlar mende ikrah hissi oyadan bu insanlar artiq gozumde boyumushdu, onlara hesed aparirdim, "kash men de onlardan biri olaydim, indi kimseden cekinmeden gezerdim azad" deyirdim. men omrumde ilk defe Azadligin ne qeder gozel zeruret oldugunu anlamishdim polis mashininda Bayila Baki Bulvarinin yanindan kecib gederken.
xatirladiqca yazacagam Mehbesdeki 10 GUN-umu.
siz de yazin, ushaqlar, polis bolmesinde ve ya hebsde olmusunuzsa xatirelerinizi ozunuze mexsus formada yazin. Belke sonra bu xatireleri toplu halinda qezetlerimizde derc edib payladiq. Paxilliq etmeyin, yazin

Elmar Huseynovun eziz xatiresine
http://almaqezeti.com/index.php?mod=view&id=1026

Shenbe Tarix: Bazar, 10.02.2008, 05:34 | Post # 2
the Child of the Grave
Qrup: Moderators
Status: Offline
Quote (Shenbe)
xatirladiqca yazacagam Mehbesdeki 10 GUN-umu.

Qara Sheherde "15 sutkaliq"-a qapidan giren kimi meni lut soyundurdular, ayaqqabilarimin baglarini, bel kemerimi acib seyfe qoydular. bunu ne ucun etdiklerini sorushdugumda (heqiqeten bilmirdim) cavan "nadzor" "deyesen birinci defedir" deye sorushdu, amma cavab gozlemirdi, gulgu. sonradan menimle yanashi kamerada qalan bir narkotik istifadecisiyle nahar vaxti sohbetden sonra bildim ki, intihar cehdleri burda tez-tez olur. heyatimda ilk defe idi ozum de bilmeden "muhtemel intihar eden insan" gozu ile baxilmishdim... Bel kemerimi aldiqlarindan qarshidaki 10 gun erzinde shalvarimi elimle saxlamali olacaqdim...
"ITV-e ilk defe orda baxdim" bu bir qeyddir, yadimda olsun, gelen defe bundan yazim.

Elmar Huseynovun eziz xatiresine
http://almaqezeti.com/index.php?mod=view&id=1026

SOL Forum » "REAL" ve "IRREAL DÜNYA" » Demir Barmaqliqlar » Mehbes Xatireleri (gelin o dunyadan danishaq!)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Sosialist Gencler Klubu © 2024