"Кто смолоду не был социалистом, в старости будет мерзавцем"  

SOSIALIST GENCLER KLUBU  

Cume Axsami, 25.04.2024, 03:24
Sizi salamlayiriq Qonaq | RSS Ana sehife| Menim Profilim | Qeydiyyat| CIXIS | GIRIS
                                      www.sistemi.yix.org
[Yeni Postlar· Uzvler· Qaydalar· Axtaris· RSS]
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форума: Shenbe  
SOL Forum » MUNASIBETLER » Nifret » Nifret ve merhemet (Cetin sual...)
Nifret ve merhemet
NEOFEHLE Tarix: Cersenbe Axsami, 12.02.2008, 02:32 | Post # 1
COMANDANTE
Qrup: Admin
Status: Offline
Bir nece gun evvel baxdigim maraqli filmden bir suali, daha dogrusu filmin esas movzusunu teshkil eden bir suali sizlere de vermek isterdim.
"Tesevvur edin ki, zaman masinin komeyile 1908 ci il Avstriyaya dushursunuz. Avstriya barlarinin birinde genc bir ressamla, Adolfla tanish olursuz. Beli, yanilmadiz bu milyonlarla gunahsiz insanin olumune sebeb olacaq genc Adolf Hitlerdir. Sualsa beledir: "Siz milyonlarla gunahsiz insani xilas etmek namine bu gunahsiz gencin shnapsina zeher qatardiniz?""

FUCK THE SYSTEM!!!

ve ya

MAKE LOVE - NOT WAR!!!

www.sistemi.yix.org .

RivAreS Tarix: Cersenbe Axsami, 12.02.2008, 16:18 | Post # 2
Forumun Dostu
Qrup: Members
Mende hemin filme baxdim.. Cox gozel film idi... Ve nece gundur hemin suali dostylarima verirem ...

Men teredud etmeden zeheri onun shnapsina qatardim...Ve qarsima mir sahin (mini ve milli qitler) cixsa onunda armudu stekanda olan cayina zeehr qatardim...
Bunlar cemiyyet ucun cox tehlukelidirler...Onlari cucermemisden mehv etmek lazimdir...

SISTEMI YIX *BARRIKADALAR FORUMU*

www.sistemi.yix.org

Ruf Tarix: Cersenbe Axsami, 12.02.2008, 21:44 | Post # 3
Member
Quote (NEOFEHLE)
Sualsa beledir: "Siz milyonlarla gunahsiz insani xilas etmek namine bu gunahsiz gencin shnapsina zeher qatardiniz?""

Shnaps...Ariq,uzun shushenin icerisinde yagli ichki teessurati yaradan estetik yashil bitki yerleshdirilmish bu gozel ickinin icerisine zeheri rahatca qatib Hitleri mehv ederdim!!! Herchend hadiselerin kepenek effektinden behs eden filmdeki kimi kechmishde bunu deyishdirib daha chox insanin olumune sebeb ola bilecek daha guclu immuniteti olan birinin yaranmasina sebeb ola bilsem bele,hemin vaxt yalniz onun oldurecek olacagi insanlar haqqinda dushuner ve bunu ederdim.

Yashamak bir agac gibi tek ve hur ve bir orman gibi kardeshcesine..

Shenbe Tarix: Cume Axsami, 14.02.2008, 18:23 | Post # 4
the Child of the Grave
Qrup: Moderators
Quote (NEOFEHLE)
Sualsa beledir: "Siz milyonlarla gunahsiz insani xilas etmek namine bu gunahsiz gencin shnapsina zeher qatardiniz?""

milyonlarla gunahsiz insani qurtarmaq asandir Hitleri oldurmekle, amma ish bununla bitermi? bu Hitleri oldureceksen bashqa hitlerler cixacaq. mence kimseni oldurmek olmaz, gerek terbiye oluna, en cetini ve ugurlusu bu yoldur.
hemin veziyyetde ne edeceyimi indi asanliqla deyirem, cunki o vazeyyetde deyil, amma mence men onu oldurmezdim, calishardim ki, onunla dil tapim. Ushaqlar bir shey unutmayin ki, insana hedsiz gucu ve qorxulu aqressiyani yalnizliq verir. Insan terk edildikde hedsiz guce yiyelenib ozunu de oldure biler (Poul Celon), milyonlarla bashqasini da (Hitler).
ona gore men Hitleri oldurmezdim, calishardim onunla dost olam...
hem de cinayetden evvel ceza ola bilmez.

Elmar Huseynovun eziz xatiresine
http://almaqezeti.com/index.php?mod=view&id=1026

Fiziokrat Tarix: Cume Axsami, 14.02.2008, 20:31 | Post # 5
Qrup: Удаленные

SHENBE NIN FIKRI MARAQLIDIR.INSANA NIFRET YOX IBRET NOQTEYI NEZERINDEN YANASHILMALIDIR.QEDIM HIND DIYARINDA BIR HOKUMDAR OLEN DE ONU YARDEN 1 QARISH HUNDUR BIR ARABAYA QOYAR,ARABA HEREKET ETDIKCE HOKUMDARIN SACI,SAQQALI TOZ-TORPAGA BULASHARMISH.Sonra elinde supurge olan 1 qadin geler,hokumdarin uzerine bir azde toz-torpaq tokermish.O,hokumdarin uzune torpaq tokdukce ,,Ey qafil insanlar,gorduyunuz bu fani hele dunene kimi sizin hokumdariniz idi.bu gun onun sizden hech bir ferqi yoxdur.Ona baxin ve ibret alin,,deyermish.Bu merasim 3 gun davam edermish........torpaq hamini qebul edir hokumdari da siravi proletarida....

RivAreS Tarix: Cume, 15.02.2008, 02:37 | Post # 6
Forumun Dostu
Quote (Shenbe)
milyonlarla gunahsiz insani qurtarmaq asandir Hitleri oldurmekle, amma ish bununla bitermi? bu Hitleri oldureceksen bashqa hitlerler cixacaq. mence kimseni oldurmek olmaz, gerek terbiye oluna, en cetini ve ugurlusu bu yoldur.

O filmde bir qizda bele fikirlesirdi...Amma tereddud neticesinde ABSin Hitleri(MirSahin sifet biri)bu tereddudden istifade edib o gencleri oldurur...

P.S Meshur bir misal var...Qayganaq bisirende 2-3yumurtanin qirilmagi bagislanandir...O ki qaldi hemin yumurtalar lax ola...

www.sistemi.yix.org

Isabelle Tarix: Senbe, 16.02.2008, 01:10 | Post # 7
FilosoF
Quote (NEOFEHLE)
"Siz milyonlarla gunahsiz insani xilas etmek namine bu gunahsiz gencin shnapsina zeher qatardiniz?""

Xeyr! Qatmazdim!

Oldurmek elac deyil! Bezilerinin fikrince bu shexsiyyetin rolunu sifra endirmek olsa bele,shexsiyyetleri yetishdiren zaman,sherait,shertlerdir!
Hitler bir dene deyildi,1-i uze cixdi.Yeni xesteliyi simptomatik mualice etmek deyil,etiologiyasini-kokunu,sebebini arashdirmaq ve kokunden mehv etmek lazimdir.Eks halda onunla mubarize effekt vermeyecek.

Together we stand, divided we fall

NEOFEHLE Tarix: Bazar Ertesi, 18.02.2008, 18:37 | Post # 8
COMANDANTE
Isabelle, sence oldurmek ele kokunden mualice deyil? Etiologiyasi melum olmayan xesteliyi simptomatik mualice edirler. Shexsen men zeher qatardim sonra ozumu gunahkar hiss etmemek ucun.

FUCK THE SYSTEM!!!

ve ya

MAKE LOVE - NOT WAR!!!

www.sistemi.yix.org .

Ms_Qala Tarix: Bazar Ertesi, 18.02.2008, 21:56 | Post # 9
Member
Hec vaxt hec neyi evvelceden bilmek mumkun deyil. Tutaq ki,kimse dedi ki, o genc gelecekde meshur "Hitler" olacaq,nece neferimiz buna inanardiq?Men shexsen inanmazdim ve oldurmezdim. Misal ucun,size deyirler ki,en yaxin ve yaxshi tanidiginiz dostunuz gelecekde 2ci Hitler olacaq,onu oldurerdiniz? Men neinki dostumu oldurmezdim,bu soze gulerdim de.Oldurub peshman olmaqdansa,oldurmemeyin vicdan ezabini cekmek yaxshidir. "Heyatda mutleq 1 shey var,o da hec neyin mutleq olmamasidir."

"Yukselen men deyilem,alcalan divarlar..."

RivAreS Tarix: Cersenbe Axsami, 19.02.2008, 09:50 | Post # 10
Forumun Dostu
Shexsen men bilirem ki MirShanin Bizim üçün Hitler kimi tehlükelidir...Ona göre de özüme söz vermişem ki onu gören anda ona enazı bir yumruq ilişdirecem...

Yoldaşlar öldürmekden qorxmaq lazım deyil...İndi müharibedir...Müharibenin ise öz qanunları var...

www.sistemi.yix.org

punk Tarix: Cersenbe Axsami, 19.02.2008, 10:43 | Post # 11
Forum Guest
Men oldurerdim.

nobody dies virgin...life fuck us all

NEOFEHLE Tarix: Cersenbe Axsami, 19.02.2008, 18:25 | Post # 12
COMANDANTE
Ela punk, bele lazimdir.

Ms_Qala, senin fikirlerine hormet edirem amma sen suali bir az duz basha dushmemisen. Suali bele verek: Sen Hitleri oldurerdin, onun Hitler olduguna shubhen olmasa?

FUCK THE SYSTEM!!!

ve ya

MAKE LOVE - NOT WAR!!!

www.sistemi.yix.org .

Ms_Qala Tarix: Cersenbe Axsami, 19.02.2008, 21:52 | Post # 13
Member
Quote (NEOFEHLE)
Ms_Qala, senin fikirlerine hormet edirem amma sen suali bir az duz basha dushmemisen. Suali bele verek: Sen Hitleri oldurerdin, onun Hitler olduguna shubhen olmasa?

Yene de oldurmezdim...

"Yukselen men deyilem,alcalan divarlar..."

invisiblelady Tarix: Cume Axsami, 29.05.2008, 18:50 | Post # 14
Forum Guest
Qrup: Validating
Elimde bele bir imkan olsa en birinci Leninle Stalini oldurerdim,Hitleri ise sona saxlayardim.

che-qevara Tarix: Cume Axsami, 29.05.2008, 20:07 | Post # 15
Админ-революционер!
invisiblelady,

Почему?.. Те вам жизнь спасли? Потому что Гитлер хотел вас превратить в дешевую рабочую силу в Германии? Потому что он хотел отдать Нагорный Карабах Армении? А северные районы - лезгинам? (Читали "Нюрнбергский прооцесс"? Сомневаюсь. Найдите эти документы! Это факты, а не учебник по истории Азербайджана..) Потому что Ленин Карабах вернул Азербайджану? Почему?

"Кто не идет впред, тот идет назад : стоячего положения нет!"
В.Г. Белинский

"Нет буржуев - нет проблем!
Серп, молот, АКМ!"
(Один из лозунгов Авангарда Красной Молодежи)

SOL Forum » MUNASIBETLER » Nifret » Nifret ve merhemet (Cetin sual...)
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Поиск:

Sosialist Gencler Klubu © 2024