"Кто смолоду не был социалистом, в старости будет мерзавцем"  

SOSIALIST GENCLER KLUBU  

Senbe, 27.04.2024, 06:10
Sizi salamlayiriq Qonaq | RSS Ana sehife| Menim Profilim | Qeydiyyat| CIXIS | GIRIS
                                      www.sistemi.yix.org
[Yeni Postlar· Uzvler· Qaydalar· Axtaris· RSS]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Anarxist  
SOL Forum » Inqilab ve Sosializm » Sosializm - Социализм » SESLENISH!!! (Yolumuz devrim yolu!...)
SESLENISH!!!
Isabelle Tarix: Cume Axsami, 29.11.2007, 05:28 | Post # 1
FilosoF
Qrup: Members
Status: Offline
Salam,yoldashlar!

Gece yarisi olsa da mehz indi,derhal size yazmaq,paylashmaq istedim duygularimla..
Bir neche saatdir Kanal D "Gench Bakish" verilishininde Zulfu Livanelinin Anadolu universiteti telebeleri ile gorushunu izleyirem.
Zaldan gelen suallar,genc,agilli,dushunen,hiss eden aydin simalar..Ard-arda gelen siyasi,solchu fikirler..GENCler!.. Livanelinin mohteshem turkulerini ses-sese verib canli yayinda aparicinin qarshi chixmasina regmen gur sesle soyleyishler!!!
Bir agizdan: "YOLUMUZ DEVRIM YOLU!" oxumalari..Havaya qalxan SOL yumruqlar...

Gozlerim doldu...ve inanmaga bashladim...Her ne qeder SOLun etdiklerinden hemishe sag faydalanmish olsa bele qelblerde yashayan elchatmaz deyerler SOLa aid olub ve olacaq!..!..

ESHQ OLSUN SIZLERE!...

Together we stand, divided we fall

Post Deyisdirilib: Isabelle - Cume Axsami, 29.11.2007, 05:29

RivAreS Tarix: Cume Axsami, 29.11.2007, 10:44 | Post # 2
Forumun Dostu
Qrup: Members
Status: Offline
Quote (Isabelle)
Salam,yoldashlar!
Gece yarisi olsa da mehz indi,derhal size yazmaq,paylashmaq istedim duygularimla..
Bir neche saatdir Kanal D "Gench Bakish" verilishininde Zulfu Livanelinin Anadolu universiteti telebeleri ile gorushunu izleyirem.
Zaldan gelen suallar,genc,agilli,dushunen,hiss eden aydin simalar..Ard-arda gelen siyasi,solchu fikirler..GENCler!.. Livanelinin mohteshem turkulerini ses-sese verib canli yayinda aparicinin qarshi chixmasina regmen gur sesle soyleyishler!!!
Bir agizdan: "YOLUMUZ DEVRIM YOLU!" oxumalari..Havaya qalxan SOL yumruqlar...
Gozlerim doldu...ve inanmaga bashladim...Her ne qeder SOLun etdiklerinden hemishe sag faydalanmish olsa bele qelblerde yashayan elchatmaz deyerler SOLa aid olub ve olacaq!..!..
ESHQ OLSUN SIZLERE!...

Heqiqeten menim de gozlerimi yasartdin Isabelle...
Bizim qalib gelmekden basqa alternativimiz yoxdur.Ona gore de bu aqressiya goz yaslarinin ne vaxtsa qelebe goz yaslari ile evezleneceyine eminem...

BU arada fransada 4 YOLDASimizi polisler vehsicesine oldurubler.Xatirladim ki bu hadiseler baslayandan beri 6 genc olub.Hadisenin baslama sebebi polislerin iki genci bilerekden oldurmesidir.Artiq sol enclerin usyani Parisden diger seherlere kecib.Nece nece polis bolmesi dagidilib ve herbi masinlar yandirilib.
Sarkozi ise deyir: Onlar cinayetkarlardir ve uygun cezani alacaqlar...

SISTEMI YIX *BARRIKADALAR FORUMU*

www.sistemi.yix.org

SOL Forum » Inqilab ve Sosializm » Sosializm - Социализм » SESLENISH!!! (Yolumuz devrim yolu!...)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Sosialist Gencler Klubu © 2024